Jarosław, 06.06.2016 r.

z wyjazdu zagranicznego
do Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Wydział Pedagogiczny
w ramach programu Erasmus+

Mój pobyt w Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy na Wydziale Pedagogicznym odbył się w dniach 25-29 kwietnia 2016 roku. W Ramach programu Erasmus + przeprowadziłam 8 zajęć dydaktycznych związanych z moimi zainteresowaniami naukowo-badawczymi. Odnosiły się one głównie do problematyki szkoły i nauczyciela, a także były bliskie zajęciom, które prowadzę w Uczelni wysyłającej – z pedagogiki ogólnej, pedeutologii, metodologii badań pedagogicznych, teoretycznych podstaw wychowania, seminarium magisterskiego i wprowadzenia do seminarium magisterskiego.
W ramach pobytu spotkałam się z bardzo miłym przyjęciem zarówno ze strony koordynatorów wydziałowego i zakładowych, jak też ze strony wykładowców i studentów. Część założonych celów została osiągnięta, jak możliwość zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania Uczelni, jej zasobami naukowymi i dydaktycznymi. Również odbyłam kilka spotkań naukowych by omówić możliwość rozwijania współpracy naukowej i dydaktycznej ze specjalistami, głównie w zakresie pedagogiki szkolnej i pedeutologii. Z tej współpracy owocne okazało się wspólne zgłoszenie referatu z doktorantką z UMB w Bańskiej Bystrzycy na konferencję organizowaną w dniu 14.06.2016 roku w PWSTE w Jarosławiu.
Osiągnięto również inne cele, jak:
- zdobycie międzynarodowego doświadczenia przez studentów Uczelni przyjmującej, rozwój własnych kompetencji w tym zakresie i ich wykorzystywanie w Uczelni macierzystej;
- zapoznanie ze specyfiką kształcenia w Uczelni przyjmującej i systemem zapewniania jakości tegoż kształcenia, wzajemna wymiana doświadczeń zostały częściowo zrealizowane. Zdobyte doświadczenie może pomóc w doskonaleniu programów kształcenia w jarosławskiej Uczelni.

dr Maria Kocór