Studenci PWSTE w Jarosławiu: Oleh Harkavenko i Oleksandr Lysenko spędzili prawie 3 wakacyjne miesiące w hiszpańskich hotelach: Flamero i Dunas de Doñana Golf Resort korzystając ze stypendium Erasmus+ podczas zagranicznych praktyk. Poniżej wrażenia z pobytu i rady dla zainteresowanych wyjazdem.

Jestem Oleh Harkavenko, dzięki PROGRAMOWI ERASMUS+ w okresie 01.07.-27.09.2016 r. odbyłem zagraniczne praktyki w hiszpańskim Hotelu Flamero.

Jestem bardzo zadowolony, że mogłem skorzystać z tego programu. Wszystko było świetnie zorganizowane przez jarosławską Uczelnię, dostałem pomoc i odpowiedzi na wszystkie pytania, które mnie nurtowały.

Odnośnie wrażeń z pobytu w Hiszpanii – była to bardzo ważna część mojego życia a do tego niezmiernie ciekawa. Zdobyłem dużo umiejętności, także językowych, zobaczyłem na własne oczy wiele interesujących miejsc  oraz doświadczyłem wielu nieprzewidywalnych sytuacji, które pomogły mi poczuć życie i samego siebie.

Po prostu zaczynasz myśleć inaczej, rozumieć innych ludzi. Jeszcze jedna ważna rzecz: w takich podróżach wszystko może się zdarzyć - wtedy rozumiesz, że żyjesz i potrafisz poradzić sobie ze wszystkim.

Pracowałem w restauracji, gdzie spotkałem bardzo otwartych ludzi, którzy zawsze byli chętni do pomocy, gdy miałem jakieś pytania czy problemy - od praktykantów aż po dyrektora.

Przygotowywaliśmy stoły dla gości i później sprzątaliśmy. Ale najwspanialsze wspomnienia nie są związane z pracą, tylko z całym okresem pobytu.

Gdybym miał udzielić wskazówek studentom zainteresowanym wyjazdem, powiedziałbym, nie zabierajcie ze sobą zbyt dużo rzeczy, gdyż nie przydadzą się. Niektórzy przyjeżdżają tylko z jednym plecakiem. Nie bójcie się. W domu niczego nie wymyślicie. Po prostu – jedźcie ponieważ PROGRAM ERASMUS+ ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY!

Oleh Harkavenko