Antonina Derekh podczas praktyk zagranicznych z Erasmusem+ w Grecji na Krecie, Heraklion.

Nazywam się Antonina Derekh i jestem studentką PWSTE w Jarosławiu, która postanowiła skorzystać z możliwości, jakie daje nasza uczelnia i wyjechać na zagraniczną praktykę do Grecji.

Początkowo pracowałam jako hostessa, spotykając gości z całego świata, opowiadałam im o hotelu i wypełniałam różne dokumenty, ogólnie mówiąc zajmowałam się sprawami administracyjnymi hotelu, poznając całą jego strukturę organizacyjną.

Grecja, to bardzo piękne miejsce zarówno do odpoczynku, jak i pracy. W pierwszych dniach pobytu manager hotelu wyjaśnił nam nasze obowiązki i zasady obowiązujące w hotelu. Bardzo szybko wśród pracowników stworzyła się międzynarodowa rodzina, która nie pozwala tęsknić za domem. Praktyka z Erasmusem+ przynosi duże doświadczenie i umiejętność pracy z ludźmi i dla ludzi.

Obecnie pracuję w recepcji, z czym wiąże się więcej obowiązków i stały kontakt z klientami, którym pomagam w zakwaterowaniu – rozwiązując problemy pojawiające się podczas pobytu. Bardzo odpowiada mi ta rola, gdyż wspaniale wpływa na moje umiejętności językowe, które z dnia na dzień się polepszają.

Muszę stwierdzić, że jest to bardzo ciekawa praca, poprzez kontakt z międzynarodowymi gośćmi, mam kontakt z całym światem po troszkę. Z kolei w wolne dni poznajemy wyspę i staramy się jeździć do najbliższych miasteczek. Ostatnio wspólnie z koleżankami zwiedziłyśmy wyspę Santorini, której atmosfera i dobre wrażenia pozostaną na długo w naszej pamięci. Bardzo dziękuję za możliwość otwarcia się na całkiem inny i bardzo ciekawy świat.