1

W dniach 1-5 lipca 2019 r. na zaproszenie JM Rektora PWSTE w Jarosławiu, prof. ucz. dra hab. Krzysztofa Rejmana odpowiedziała dr Ivanna Myshchyshyn z Działu Współpracy Międzynarodowej Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franko na Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni. Za organizację pobytu odpowiedzialna była mgr Magdalena Bojarska, kierująca Działem Współpracy Międzynarodowej.
Gość skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Dzięki podpisanej umowie o wymianie w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw Unii Europejskiej.

Wśród priorytetowych założeń wizyty wymienić należy stworzenie szansy na poprawę umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń uczelni partnerskich.
Za główną korzyść przyjazdu uznajemy doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą dobrych praktyk, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego.
Na zakończenie pobytu w imieniu JM Rektora PWSTE, prof. ucz dr. hab. Krzysztofa Rejmana wręczony został dyplom poświadczający udział w kilkudniowym programie szkoleniowym.