Iryna Vitenko

Studentka naszej Uczelni, Iryna Vitenko spędziła semestr studiów w portugalskim Escola Superior de Educação de Fafe, realizując Program Erasmus+ w okresie 14 września 2015 r.-29 stycznia 2016 r. Poniżej krótka relacja.

Kiedy wybrałam Portugalię, nie wiedziałam, że tak pokocham ten kraj. Spotkałam tam bardzo dużo miłych ludzi i prawdziwych przyjaciół. Przyjechałam na Erasmus+ do Fafe, które jest małym ale pięknym miasteczkiem, zamieszkałym przez sympatycznych i szczęśliwych ludzi. Wspólnie z kolegami zwiedziliśmy również większe miasta, leżące niedaleko od Fafe, takie, jak Braga, Guimaraes i Porto.
Porto jest najpiękniejszym miastem, które kiedykolwiek widziałam! Studenckie życie to coś porażającego.
Wspólnie z innymi studentami z Fafe uczestniczyliśmy w wielu imprezach i kolacjach studenckich. A portugalska kuchnia jest niesamowita, polecam każdemu odwiedzić ten kraj i spróbować deser - pastel de nata, także francesinha oraz bacalhau.

Portugalia jest pięknym krajem i bardzo dobrym dla wymiany w ramach Programu Erasmus+, ponieważ ma mnóstwo uroczych miejsc, które warte są odwiedzenia. Mieszkający tam ludzie są niesamowicie przyjaźni i serdeczni dla obcokrajowców - gorąco polecam każdemu!

Iryna Vitenko