1

Wczoraj odwiedziłam podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach i wreszcie mogłam przekazać artykuły zebrane kilka miesięcy wcześniej podczas akcji organizowanej regularnie przez Dział Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu oraz studentów z zagranicy, przebywających w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.

Z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności wspólnie ze studentem zobaczyliśmy się z szefem schroniska, Przemysławem Grządzielem.

Dziękujemy za wsparcie sieci sklepów „Społem” PSS (w tym „GAMA”) w Jarosławiu oraz dyrekcji i pracownikom sklepu E.Leclerc przy ul. Sportowej w Przemyślu.

Pomimo wielu ograniczeń załoga schroniska, w którym przebywa kilkaset psów i kotów świetnie radzi sobie z codziennymi obowiązkami.
W imieniu naszych braci mniejszych bardzo prosimy o wsparcie schroniska i przekazywanie dla zwierzaków: karmy mokrej i suchej, zabawek i smyczy, szelek, obroży, czy żwirku dla kotów.

Jednocześnie zachęcamy gorąco do adopcji podopiecznych schroniska, zarówno tych rzeczywistych, kończących się zabraniem czworonoga do domu, jak również przypominamy, że można zostać "wirtualnym opiekunem". Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl

Inicjatywa została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana.

Organizatorami akcji była mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i zagraniczni studenci przebywający w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.