foto-miniatura

Łączna kwota ze zbiórki studentów PWSTE w Jarosławskich Polach Nadziei w Galerii Stara Ujeżdżalnia wynosi 5 583 zł - DZIĘKUJEMY!

Studenci zagraniczni z programu Erasmus+ wspólnie z polskimi studentami PWSTE w Jarosławiu zaangażowali się w JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI - 30.04.2022

Zagraniczni studenci przebywający w PWSTE w Jarosławiu wspólnie z polskimi studentami włączyli się w akcję charytatywną pt. „Jarosławskie Pola Nadziei”, której celem jest wsparcie Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Inicjatywę wspierali także pracownicy jarosławskiej Uczelni, którzy w sobotę dołączyli do studentów kwestujących w Galerii Stara Ujeżdżalnia. Obecne były: dr Marta Cebulak i dr Małgorzata Dziechciaż, Zastępcy Dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia oraz odpowiadająca za organizację wydarzenia ze strony Uczelni dr Alicja Kłos, Koordynator Akademickiego Centrum Wolontariatu i Magda Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu.

Należy zaznaczyć, że zbiórka odbywa się 30 kwietnia przed sklepami i 1 maja przed kościołami.

Koordynatorem całego wydarzenia w Jarosławiu jest ks. Prałat Andrzej Surowiec – Archiprezbiter Jarosławski.

Pod nazwą Pola Nadziei kryje się promowanie idei wolontariatu i opieki paliatywno-hospicyjnej, jak również pozyskiwanie środków na potrzeby hospicjów. Po raz pierwszy Pola Nadziei rozkwitły w Edynburgu w Szkocji, a ich organizatorem była Fundacja Marie Curie Cancer Care. Będący symbolem akcji żonkil, utożsamiany z triumfem miłości nad śmiercią był przekazywany osobom przyłączającym się do zbiórki. W Polsce po raz pierwszy w 1998 r. zorganizowało ją Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Z kolei od 2003 r. prowadzona jest dla podopiecznych hospicjów innych polskich miast.