nordalicus

Do 18 października 2016 r. trwa nabór zgłoszeń do konkursu Nordalicus. Konkurs adresowany jest do studentów kierunków projektowych i artystycznych w Polsce. Przedmiotem konkursu jest opracowanie serii ilustracji inspirowanych skandynawską literaturą dla dzieci. Pula nagród w konkursie wynosi 3 000 zł.

Zgodnie z informacjami organizatorów zgłaszany projekt powinien:
  • promować literaturę krajów skandynawskich (Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Islandia) dedykowaną najmłodszym czytelnikom,
  • wzbudzać, poprzez ilustrację, zainteresowanie dzieci kulturą skandynawską,
  • nawiązywać do dorobku literackiego i wizualnego kultury krajów skandynawskich,
  • projekt ilustracji powinien być dopasowany do wieku odbiorcy, któremu dedykowany jest wybrany utwór literacki.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora