foto-miniatura

Klaudia Krzan, Katarzyna Kunysz, Anna Lupa i Julia Pasterska, studentki III roku kosmetologii spędziły semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 na Cyprze w the Limassol College – T.L.C. Studia to nie tylko solidna nauka ale także podróże i zwiedzanie ciekawych miejsc.

Przesłały zdjęcia – jak zaznaczają „zrobione w malowniczej miejscowości Ayia Napa, gdzie zwiedziłyśmy Cape Greco to nazwa niewielkiego przylądka, który stanowi najdalej wysunięty na południowy-wschód fragment Cypru, w którym zobaczyłyśmy Kamara Tou Koraka (pol. Łuk Wron) należy do najciekawszych cypryjskich wytworów natury. Ten naturalny most skalny ma około 7 m szerokości (co czyni go największą formacją tego typu na wyspie)”.

Prezentując kolejne fotografie studentki PANS podkreślają: „zwiedziłyśmy także muzeum zamku w Limassol. Zamek jest położony w pobliżu starego portu w historycznym centrum miasta Limassol na Cyprze, przebudowany ok. 1590 roku w okresie rządów osmańskich. Według tradycji to właśnie tutaj Ryszard Lwie Serce poślubił Berengarię z Nawarry i koronował ją na królową Anglii w 1191 roku. Mury obronne mają duże znaczenie archeologiczne i uważa się, że są to fragmenty znacznie większego zamku”.

Dziewczyny w okresie świątecznym chcąc „poczuć klimat świąt udałyśmy się na jarmark świąteczny w Limassol. – Cypryjskie Boże Narodzenie to piękny czas. Można nacieszyć oczy widokiem świątecznych dekoracji, błękitnego nieba, egzotycznych kwiatów i dojrzewających w słońcu owoców cytrusowych”.

Za kompleksową realizację wyjazdów od strony administracyjnej i merytorycznej odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia i praktyki do wielu krajów Unii Europejskiej oraz zlokalizowanych poza jej obszarem i uczestniczących w tym programie.