Serhii Yazybczuk

W dniu 15 czerwca 2016 r. zakończył się semestralny pobyt na stypendium w ramach programu Erasmus+ dwojga studentów filologii angielskiej PWSTE w Jarosławiu, którzy od 1 lutego br. studiowali na Uniwersytecie w Murcji. Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej wymianie. Współpracujemy z takimi krajami, jak: Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Czechy, Słowacja, Rumunia, Francja, Belgia, Turcja, Litwa, Chorwacja, Łotwa, Włochy i Wielka Brytania. Lista porozumień jest stale poszerzana.

Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów:
• na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni (miesięczne stypendium 300-500 euro)
• na praktykę do zagranicznej instytucji
(miesięczne stypendium 400-600 euro)
Poniżej relacja z pobytu Serhii Yazybchuk i Anastasiia Chekulayeva - studentów II roku filologii angielskiej PWSTE w Jarosławiu.

Murcia: słoneczna, gorąca i towarzyska. Taką zobaczyliśmy ją w pierwszy dzień naszego pobytu w Hiszpanii, gdzie studiowaliśmy w ramach Erasmus+.
Cztery miesiące letniego semestru, spędzone w tym jasnym mieście otworzyły nam możliwość poznania wielu ciekawych ludzi i malowniczych miejsc.
Włochy, Belgia, Francja, czy też Stany Zjednoczone – obecnie mamy kolegów na całym świecie.
Program Erasmus+ dał nam nie tylko możliwość rozwoju osobistego, ale dzięki wyjazdowi na Uniwersytet w Murcji zdobyliśmy także cenne doświadczenie, to życiowe i naukowe, które będziemy rozwijać i pamiętać przez całe życie!

_____________________________________________________
Serii Yazybchuk i Anastasiia Chekulayeva - studenci II roku filologii angielskiej PWSTE w Jarosławiu