Yevheniia Nazarik

22 lata to dużo, czy zbyt mało, żeby już odwiedzić około 10 krajów, jeszcze się nad tym nie zastanawiałam ;) ale już zdążyłam odwiedzić Niemcy, Francję, Austrię, Czechy. Byłam na Węgrzech, wielokrotnie w Polsce i Rosji. Ale po raz pierwszy czułam się za granicą kiedy zobaczyłam widok nocny Barcelony przez okno swojego samolotu: a tam, atmosfera świąteczna, iluminacje, promenada, Morze Spokojne i tu same góry, wrażenia, zapierające dech w piersiach... :)

I wtedy zrozumiałam - wyjazd do Hiszpanii był najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek zrobiłam;)

Bienvenido! do kraju tętniącego życiem przez całą dobę, czy pasjonującego tańca flamenco, salsa i baczata oraz smaków wyśmienitej hiszpańskiej kuchni. To prawdziwy raj dla smakoszy, zwłaszcza miłośników warzyw i owoców morza, Paelli, hiszpańskiego tapas, Cavy oraz sangrii, gdzie Sjesta - czas święty, gdzie czerwone światło - naprzód... te i wiele innych wspomnień na długo pozostaną w pamięci...

Erasmus - to okres pełen wyzwań, intensywnej pracy, ale także niezapomnianych wrażeń :)

Wykładowcy w mojej Uczelni są bardzo przyjaźnie nastawieni do studentów, ogólna atmosfera jest miła, przynajmniej tak wynika to z mojego doświadczenia. A w razie wątpliwości czy niejasności możesz zwrócić się do swojego koordynatora tu w Uczelni, albo zapytać u Pani Magdaleny Bojarskiej, do której zawsze mogłam napisać i skonsultować się ;)

W czasie wolnym mamy wiele atrakcyjnych zajęć: lekcje salsy, hiking, kursy hiszpańskiego i angielskiego, International Dinner, wolontariat, zawody sportowe, karaoke, bowling, konkursy talentów, wycieczki do najciekawszych miejsc Hiszpanii, Portugalii i nawet Maroko.

Dla mnie osobiście zawsze było ciekawe poznawanie ludzi innej narodowości, tak właśnie zaprzyjaźniłam się z wieloma studentami z Polski, po powrocie mamy już zaplanowane spotkanie w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Z dziewczynami z Czech organizujemy spotkanie w Pradze - Festiwal piwa w Pradze. Pamiętam niezapomniany wieczór z rodziną mojego flatemate z Włoch – tradycyjny włoski obiad.

Co tydzień mam spotkanie w jednej hiszpańskiej rodzinie. Celem programu jest podniesienie kompetencji językowej rodziców i dzieci. W ten sposób cieszę się miłą atmosferą życia hiszpańskiej rodziny, mamy typowy hiszpański obiad, przygotowany przez rodzinę, wyjeżdżamy także na wycieczki po mieście.

Lubię poznawać ludzi z bardzo różnych środowisk i kultur – uważam, że im więcej wiem o ludziach i świecie, tym bardziej poznaję siebie i wyraźniej widzę swoją przyszłość ;)

P.S. I'm in love with cities I've never been to and people I've never met ;)"