Cartagena

Siedmioro studentów PWSTE w Jarosławiu, wśród nich: Olena Hriadun i Natalia Maliutova z II roku finansów i rachunkowości oraz Yevgen Rybka i Vlad Verteleckiy z II i III roku turystyki i rekreacji spędzają semestr studiów w ramach programu Erasmus+ na Politecnica de Cartagena. Przygodę z Hiszpanią rozpoczęli 19.09.2016 r. z kolei planowany termin zakończenia mobilności, to 11.02.2017 r. Przesłane fotografie opisują wrażenia z imprezy halloweenowej, wspólnych wycieczek oraz kręgli organizowanych wspólnie z Erasmus Student Network (ESN), ogólnoeuropejską siecią organizacji studenckich zajmujących się wspieraniem i rozwojem programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza programu Erasmus+ wśród studentów zagranicznych oraz opieką nad nimi. Wolne chwile spędzają również na przepięknych plażach Europy.

Łącznie 14 studentów naszej Uczelni semestr zimowy roku akademickiego 2016/2017 spędza za granicą korzystając z programu Erasmus+. Wybrali Tezenas du Montcel we Francji, Hochschulle für Technik Stuttgart w Niemczech oraz University of Trento we Włoszech, czy też Instituto Politecnico do Porto w Portugalii, niemiecki Chemnitz University i Universidad de Murcia w Hiszpanii.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu

na lata 2014-2020, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY!

PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni,

z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

Lista porozumień jest stale poszerzana!

Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Czechy, Słowacja, Rumunia, Francja, Belgia, Turcja, Litwa, Chorwacja, Łotwa, Włochy i Wielka Brytania czekają!

Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów:

• na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni (miesięczne stypendium 300-500 euro)
  • na praktykę do zagranicznej instytucji (miesięczne stypendium 400-600 euro)

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!