Maryna Tieriekhova

Cześć wszystkim, jestem studentką II roku turystyki i rekreacji w Instytucie Stosunków Międzynarodowych PWSTE w Jarosławiu. W czerwcu br. pojechałam na praktyki zagraniczne do Grecji w ramach programu Erasmus+. Obecnie pracuję w hotelu na pięknej wyspie Kos. Jest to bardzo fajne miejsce zarówno do pracy, jak i do wypoczynku ;) Oddalona tylko 4 km od tureckiej miejscowości Bodrum, wyspa słynie z przepięknych plaż, które ciągną się wzdłuż niemal całego wybrzeża Kos, zajmując niemal 70 % jego powierzchni. Wyspa Kos jest jedną z większych wysp archipelagu Dodekanezu.

Latem jest chętnie odwiedzana przez turystów, głównie dzięki znakomitym krajobrazom, cudownym plażom i pięknym zabytkom. To właśnie na wyspie Kos urodził się słynny Hipokrates – ojciec medycyny. Centrum kulturalnym jest miasto Kos, będące głównym portem i stolicą wyspy. Osobiście urzekły mnie tradycyjne miasteczka ze ślicznymi, białymi domkami, stanowiącymi cudowną przeciwwagę dla zielonej przyrody. Kolejną atrakcję greckiej wyspy Kos stanowią termy Embros, czyli naturalne gorące źródła.

Kiedy przyjechałam na miejsce odbywania praktyki, otrzymałam tydzień wolnego na adaptację i wyrobienie niezbędnych dokumentów do pracy. Niesamowita atmosfera tej wyspy przyciąga mnóstwo turystów. Zafascynowałam się bardzo pięknymi górami, a wszędzie dokoła kwiaty i cieplutki klimat - po prostu Paradise:)

Pracuję jako kelnerka w restauracji hotelu, czasami wspieram koleżanki i kolegów i pracuję przy barze. Staram się poznać strukturę organizacyjną hotelu i zakres zadań przyporządkowanych poszczególnym agendom. Ogólnie praca nie jest zbyt ciężka.

Spotkałam tutaj wielu nowych ludzi, mam kolegów i koleżanki z różnych krajów, bardzo szybko nawiązałam fajne relacje z zespołem hotelu.

Jestem bardzo szczęśliwa, że miałam taką możliwość wyjechać do Grecji i skorzystałam z niej;)

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy! Za realizację wyjazdów odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej.

W semestrze letnim roku akademickiego 2016/2017, ponad 20 studentów PWSTE w Jarosławiu przebywa za granicą i korzysta z programu Erasmus+ realizując jednocześnie praktyki zawodowe.

Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!