foto-miniatura

Wojtek Drelich jest studentem informatyki w PWSTE w Jarosławiu, który semestr zimowy roku akademickiego 2021/2022 spędza na rumuńskim West University of Timisoara w ramach programu Erasmus+. Wyjechał wspólnie z kolejnym studentem informatyki naszej Uczelni – Dawidem Potyrałą, którego relację opublikujemy wkrótce.
Studia zagraniczne są możliwe dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i rumuńskim partnerem. Za realizację wyjazdu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.
Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.
NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Relacja z pobytu:
„Cześć, jestem Wojtek. Aktualnie znajduję się na wymianie studenckiej Erasmus+ w Rumunii studiując na West University of Timisoara na kierunku informatyka. Miejscowość, do której trafiłem jest super, ponieważ pod wieloma względami jest podobna do Polski. Język rumuński jest moim zdaniem jednym z łatwiejszych języków, wiec warto na niego uczęszczać podczas wymiany. Mieszkańcy są bardzo mili i często komunikują się w języku angielskim. A to wszystko dzięki pani Magdzie z Działu Współpracy Międzynarodowej”.