foto-miniatura

Początkiem nowego roku 2022 chcielibyśmy przypomnieć studentom i absolwentom naszej Uczelni o możliwości wyjazdów na zagraniczne praktyki ze stypendium ERASMUS+ finansowanym ze środków Unii Europejskiej.
W letnich miesiącach kierowany przez Magdaleną Bojarską - Dział Współpracy Międzynarodowej jarosławskiej Uczelni wysyła studentów na zagraniczne praktyki do krajów Unii Europejskiej. Z wyjazdu mogą także skorzystać absolwenci – pod warunkiem, że zgłoszą się w trakcie trwania studiów i mobilność odbędzie się do roku od zakończenia studiów. Rezultaty z odbycia szkolenia międzynarodowego są ogromne. Przede wszystkim taki staż może zostać uznany przez Uczelnię wysyłającą jako obowiązkowy, czyli określony programem studiów, który każdy student musi odbyć – ale także można odbyć praktykę dodatkową, która rozwija nasze kompetencje – tak było w przypadku Dawida, którego relację publikujemy. Wyjazdowi towarzyszy ponadto zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających późniejsze zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych. Praktyka międzynarodowa poprawia umiejętności komunikacyjne - studenci muszą zmierzyć się z dynamiką nowego środowiska ludzkiego i zawodowego, a przez to nabywają społecznych umiejętności miękkich, tak przydatnych w przyszłej pracy zawodowej. Uczą się kreatywności i etyki pracy oraz poznają wagę przystosowania i pracy w grupie, z kolei zarządzając własnym czasem ćwiczą umiejętności interpersonalne. Oczywiście wyjazd wykształca również konkretne i mierzalne oraz łączące wiedzę i umiejętności - kompetencje twarde, jak znajomość języków obcych.
Student informatyki PWSTE w Jarosławiu - Dawid Potyrała odbył praktykę zagraniczną zorganizowaną przez Dział Współpracy Międzynarodowej w ramach programu Erasmus+ i 3 wakacyjne miesiące spędził w Grecji. Przygoda Dawida z programem Erasmus+ ciągle trwa – gdyż obecnie studiuje za granicą na West University of Timisoara w Rumunii.

Poniżej wrażenia z wyjazdu do Grecji:
„Cześć, jestem Dawid. Byłem na zagranicznej praktyce Erasmus+ w Grecji. Poznałem tam wielu fajnych ludzi z różnych krajów, takich np. jak Węgry i Rumunia. Spędziłem wiele dni nie tylko pracując ale także pływając w morzu czy zwiedzając wyspę. Mieszkańcy są bardzo mili i często komunikują się w języku angielskim. Uważam także, że ten wyjazd pomógł mi rozwinąć komunikację w języku angielskim. A to wszystko dzięki pani Magdzie z biura współpracy międzynarodowej”.


NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!