foto-miniatura

Dawid Potyrała, student informatyki w PWSTE w Jarosławiu, semestr zimowy roku akademickiego 2021/2022 spędza na rumuńskim West University of Timisoara w ramach programu Erasmus+. Wyjechał wspólnie z innym studentem informatyki naszej Uczelni.
Studia zagraniczne są możliwe dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i rumuńskim partnerem. Za realizację wyjazdu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.
Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.
NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Relacja z pobytu:
„Cześć, jestem Dawid. Aktualnie przebywam na wymianie studenckiej Erasmus+ w Rumunii na kierunku informatyka. Ludzie tutaj są mili i często pomagają. Jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Można także uczęszczać na język rumuński, który jest dość łatwym językiem do nauki. Oprócz tego uniwersytet organizuje dużo imprez, na których można spotkać wielu ludzi, a także miło spędzić czas. Poznałem tu nowych przyjaciół i jestem pewny, że kiedyś znowu odwiedzę ten kraj. A to wszystko dzięki pani Magdzie z biura współpracy międzynarodowej”.