20160628

W dniach od 27 czerwca do 4 lipca 2016 r. naszą Uczelnię odwiedzili studenci z Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie. Program szkoły letniej obejmował zajęcia dydaktyczne skupione wokół kursu nauczania j. polskiego oraz zwiedzanie Kampusu Uczelni i miasta Jarosławia. Po oficjalnym spotkaniu z Prorektorem ds. Studenckich dr. inż. Ryszardem Pukałą reprezentującym prof. nadzw. dra hab. Krzysztofa Rejmana, młodzieży zaprezentowano Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne z siłownią, studiem do ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych oraz pokojem z fotelami do samomasażu oraz Instytut Ochrony Zdrowia, Ekonomii i Zarządzania, jak również Instytut Inżynierii Technicznej, Instytut Stosunków Międzynarodowych i Instytut Humanistyczny.

Wśród efektywnych form aktywności ruchowej zorganizowano szkolenie z instruktorem Nordic Walking. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w cyklu wykładów dotyczących ubezpieczeń w Polsce, zwinności jako nowego paradygmatu w tworzeniu wartości organizacji, rynku finansowego w Polsce, czy też makroekonomicznych instrumentów i wskaźników oraz standardowych składników grantów w doświadczeniach PWSTE.
Dla chętnych przewidziano wyjście na basen oraz udostępniono wielofunkcyjne boiska zewnętrzne z syntetyczną trawą, boisko uniwersalne do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz korty do tenisa ziemnego. Nie obeszło się bez zwiedzania miasta Jarosławia i wyjazdu turystycznego do Rzeszowa. Organizatorzy zaplanowali również wycieczkę do Krakowa. Za organizację wydarzenia odpowiadał Dział Praktyk Studenckich z Akademickim Biurem Karier Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

oprac. mgr Magdalena Bojarska,
Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu