Kim tak naprawdę są członkowie korpusu dyplomatycznego i na czym polega ich praca? Jaką rolę odgrywa dyplomacja w dzisiejszym świecie? Weź udział w jednym w Polsce projekcie realizowanym przez studentów dla studentów i licealistów. Akcja Dyplomacja 2016 to cykl wizyt studyjnych w placówkach dyplomatycznych – ambasadach i konsulatach oraz innych instytucjach, podczas których studenci mają unikatową możliwość spotkania szefów misji oraz poznania zasad pracy w korpusie dyplomatycznym.

Akcja Dyplomacja to cykl wizyt studyjnych w blisko 50 ambasadach, instytucjach międzynarodowych oraz organizacjach pozarządowych w Warszawie, podczas których uczestnicy mają unikatową możliwość stanąć twarzą w twarz z ambasadorami najważniejszych państw świata, poszerzenia wiedzy z zakresu stosunków międzynarodowych oraz poznania zasad protokołu dyplomatycznego w praktyce.
Zwieńczeniem tegorocznej edycji Akcji Dyplomacji jest gala finałowa na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas której najaktywniejsi uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas rozmów z ambasadorami oraz przedstawicielami firm i instytucji zaangażowanych w tegoroczną edycję projektu.

Projekt organizowany jest przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie: Warszawa
Kiedy: 18 kwietnia-18 maja 2016 r.
Osoba kontaktowa: Agata Napiórkowska
Termin zgłoszenia: 20.03.2016