Ułatwienia dostępu

 • Skalowanie treści 100%
 • Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%
Back to Top
 • Kosmetologia

  Wzbogać swoją wiedzę oraz poznaj sekrety kompleksowej pielęgnacji ciała w trakcie studiów na Kosmetologii w PWSTE. To jedyna Uczelnia na Podkarpaciu, w której możesz kształcić się na tym kierunku bezpłatnie! Usługi kosmetyczne nie wychodzą z mody. Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowane specjalistki w tej dziedzinie stale wzrasta. Dlatego, idąc z duchem czasu, dopasowujemy się do wymagań rynku pracy. Studiując w PWSTE będziesz mogła korzystać z profesjonalnego sprzętu kosmetycznego, który jest systematycznie uzupełniany o najnowszą aparaturę. Kosmetologia to kierunek nowoczesny – tutaj najważniejsza jest praktyka. Podczas studiów nauczysz się wykonywania profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających oraz dowiesz się, jak skutecznie przeciwdziałać starzeniu się skóry. Poznasz funkcjonowanie organizmu ludzkiego oraz będziesz potrafiła określić skład kosmetyku. Zajęcia, w których weźmiesz udział, prowadzą eksperci z dziedzin medycznych w specjalistycznych Laboratoriach Kosmetologii Pielęgnacyjnej oraz Wizażu i Stylizacji.

 • Pielęgniarstwo

  Nie jesteś obojętny na ludzkie cierpienie? Czerpiesz radość z pomocy innym? Charakteryzują Cię odpowiedzialność i wrażliwość? Wybierz Pielęgniarstwo w PWSTE i poświęć się pracy w sektorze medycznym.Studiując u nas masz pewność, że zdobędziesz wymagane kwalifikacje pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich. Dysponujemy bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną, dzięki której nabędziesz praktyczne umiejętności. Podczas zajęć poszerzysz swoje horyzonty z zakresu pielęgniarstwa, jak również nauk medycznych i społecznych. Wysoko wykwalifikowana kadra przygotuje Cię do sprawowania opieki nad chorymi, niepełnosprawnymi i umierającymi. Będziesz potrafić wykonywać świadczenia zapobiegawcze, diagnostyczne, lecznicze i rehabilitacyjne. Wiedzę oraz umiejętności, które zdobędziesz, sprawdzisz w trakcie kształcenia praktycznego, realizowanego w placówkach medycznych oraz placówkach nauczania i wychowania. Kierunek ten jest przyszłościowy, zwłaszcza w obliczu starzejącego się społeczeństwa. Dlatego zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę pielęgniarską będzie stale rosnąć.

 • Praca socjalna - I stopnia

  Lubisz pomagać innym i czerpiesz przyjemność z pracy dla drugiego człowieka? Wykorzystaj swoją opiekuńczą stronę i studiuj na kierunku PRACA SOCJALNA. Fundamentem dobrego przygotowania pracownika socjalnego jest znajomość psychologii, socjologii oraz prawa. Praca w tym zawodzie wymaga otwartości na ludzi, umiejętności postępowania z nimi, a także przekonywania do zmiany postaw czy podejmowania określonych działań. Dlatego w czasie nauki opanujesz praktyczne umiejętności z obszaru komunikacji interpersonalnej, dzięki czemu skutecznie będziesz rozpoznawał istotę ludzkich zachowań i procesów społecznych. Szczególnie ważną umiejętnością jest dokonywanie diagnoz oraz wykorzystywanie kluczowych technik podczas rozwiązywania problemów. Zajęcia dadzą Ci także podstawy do zrozumienia relacji: człowiek-środowisko i umożliwią zrozumienie procesów zachodzących w psychice człowieka. Z kolei wiedza ekonomiczna, a także prawnicza pozwoli lepiej zrozumieć mechanizmy rzutujące na system działalności służb społecznych oraz ich formalno-prawne aspekty.

 • Praca socjalna - II stopnia

  Praca dla drugiego człowieka daje Ci dużo satysfakcji? Chcesz profesjonalnie pomagać osobom potrzebującym? Wybierz Pracę socjalną na studiach II stopnia w PWSTE i poszerz swoje kwalifikacje zdobywając tytuł magistra.Zadania, jakie stoją przed jednostkami pomocy społecznej sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu pracy socjalnej. Jeśli interesuje Cię fachowa pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, wsparcie osób niesamodzielnych, to praca socjalna jest dla Ciebie. Jest to kierunek adresowany do absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich, a także magisterskich usytuowanych w dziedzinach kształcenia w zakresie nauk humanistycznych, społecznych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Podczas studiów, oprócz wiedzy z zakresu psychologii, socjologii i filozofii, zdobędziesz również wiedzę oraz specjalistyczne umiejętności m.in. z zakresu: metod pracy socjalnej, systemu prawnego pomocy społecznej, zarządzania w pomocy społecznej oraz superwizji w pracy socjalnej. Absolwenci uzyskają wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji zadań związanych z diagnozą sytuacji i zjawisk, będących przyczyną trudnego położenia, marginalizacji oraz wykluczenia